Zaawansowana kosmetyka samochodowa – S-POINT CAR SPA & BODY REPAIR

Zaawansowana kosmetyka samochodowa

Renowacja lakieru

Usuwanie rys z lakieru oraz jego renowacja to najlepsze rozwiązanie jeśli samochód nosi wyraźne ślady eksploatacji

Warto przeprowadzić oględziny lakieru samochodowego na ulubionym aucie. Pozornie wszystko jest w porządku, ale gdy wyjedziemy z myjni warto popatrzeć na lakier, w którym odbija się słońce. W trakcie eksploatacji pojawiają się rysy, zniekształcenia mieniące się niczym hologram lub zmiany w odcieniu lakieru. Takie uszkodzenia można usunąć za pomocą polerowania lakieru. Usługa ta dzieli się na kilka etapów, a pośród nich wyróżniamy:

Polerowanie nabłyszczające

Polerowanie lakieru samochodowego umożliwia korekcję defektów lakieru, a także wykończenie jego powierzchni na „wysoki połysk”. W tym programie polerowanie polega na wyrównaniu powierzchni woskami, które konserwują lakier zabezpieczając go przed wpływami czynników zewnętrznych.

Polerowanie matowego lakieru

Z biegiem czasu lakier traci swój blask i sprawia wrażenie matowego. Dzieje się tak za sprawą drobnych rysek, które mogą powstawać na skutek mycia auta w myjniach automatycznych, czy też wycierania szmatką. Dzięki użyciu profesjonalnych maszyn oraz zastosowaniu odpowiednich past polerskich lakier będzie lśnił jak dawniej.

Renowacja lakieru

Renowacja lakieru to kilkuetapowe polerowanie karoserii pojazdu, z wykorzystaniem różnych maszyn oraz past o odmiennej gradacji w zależności od właściwości i rodzaju lakieru. Dobór siły nacisku, obrotów maszyny polerskiej, materiału ściernego to trudna sztuka, której opanowanie wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, aby praca przebiegła bezpiecznie dla lakieru, przy osiągnięciu maksymalnego efektu.

Kosmetyka wnętrza pojazdu

Zaawansowana kosmetyka wnętrza to nie tylko odkurzanie czy przetarcie plastików. Jest to bardzo dokładne usunięcie wszystkich nieczystości, pranie (podłoga, fotele, kanapy, podsufitka, pasy) zabezpieczenie wszystkich elementów plastikowych oraz usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Czyszczenie tapicerki materiałowej i welurowej
Czyszczenie tapicerki odbywa się przy zastosowaniu specjalnie dobranych preparatów w zależności od zabrudzeń.

Dlatego zarówno narzędzia, jak i preparaty, którymi posługują się nasi pracownicy to materiały cechujące się zwiększoną skutecznością i wydajnością. Środki chemiczne używane do prania tapicerki samochodowej oraz wykładzin dywanowych wnętrza pojazdu mają działanie odtłuszczające i penetrujące, dzięki czemu usuwane są nie tylko powierzchniowe zabrudzenia, ale też i te wnikające głęboko w strukturę materiału.

Po dokładnym usunięciu wszystkich zabrudzeń, dobrze jest zabezpieczyć czyszczone powierzchnie, aby zostały w takim stanie jak najdłużej.

Powłoki zabezpieczające lakier

Posiadamy do dyspozycji kilka rodzajów powłok. Powłoka kwarcowa czy ceramiczna? Każdy produkt dobierany jest indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta. Powłoki ochronne, czy to kwarcowe czy ceramiczne, to przełomowa technologia ochronny lakierów. Oparte o nanotechnologię produkty nie są zwykłymi woskami, lecz substancjami, które po aplikacji i utwardzeniu zmieniają się w twarde ciało stałe. Powłoki kwarcowe oraz ceramiczne dają dodatkową powłokę na lakierze uodporniając go na działalność szkodliwych warunków atmosferycznych, promieniowania UV, szkodliwych naleciałości drogowych, a także w pewnym stopniu przed rysowaniem się lakieru. Powłoki zabezpieczające lakier to dopiero początek. Dysponujemy preparatami, dzięki którym zabezpieczymy tapicerkę, szyby (tworząc tzw. niewidzialną wycieraczkę), plastiki oraz gumę.

Facebook